دریای نور

دوزخ
نویسنده : t.rohisar - ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱۸
 

بنا بر نظریه مفسران قرآنی دوزخ دارای جاذبه و کشش می باشد . و براستی عواملی که انسان را بسوی جهنم میکشد چقدر قدرتمندانه عمل میکنند و چه بسیارند کسانی که توان مقابله با جاذبه و کشش دوزخ را ندارندو تسلیمش میشوند ولی طبق آیه ١٨۵ سوره آل عمران هستند کسانی که در برابر این جاذبه و کشش قدرتمند مقاومت میکنند و به مطلوب و محبوب که همانا بهشت و لقای پروردگار است میرسند . ((پس کسی که از آتش دوزخ دور شود و وارد بهشت گردد نجات یافته است. ))


 
comment نظرات ()
 
علمای شیعه
نویسنده : t.rohisar - ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱۸
 

ایستادن در پشت سر علمای شیعه و حمایت و حرف شنوی از آنها انسان را از حملات شیطان محافظت میکند چرا که علمای شیعه بنا بر روایتی از امام صادق ع  همانند مرزدارانی هستند که در برابر لشکر ابلیس و یاران سرکشش  صف کشیده اند و از حمله آنها به افرادی که قدرت دفاع از خود را ندارند جلو گیری می کنند .


 
comment نظرات ()
 
شگفت انگیز ترین کار پیامبر از زبان همسرشان عایشه
نویسنده : t.rohisar - ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱۸
 

شبی بود که پیامبر بعد از استراحتی کوتاه برخاست و وضوع گرفت و به نماز ایستاد و آنقدر گریست تا جلوی پیراهن حضرت تر شد و بعد به سجده رفت و باز به ذکر و گریستن و خضوع در برابر پروردگار ادامه داد تا زمین از اشک چشمم مبارکش تر شد و همچنان تا صبح منقلب بود !وقتی بلال برای نماز صبح حضرت را خواند چشمان پیامبر را گریان دید و از او علت را جویا شد . پیامبر فرمود :آیا نباید بنده شکرگذار خدا باشم ؟خداوند در شب گذشته آیات تکان دهنده ای بر من نازل کرده است و بعد شروع به تلاوت آیات ١٩٠ تا ١٩۴سوره آل عمران کرد و گفت وای بر حال کسی که آنها را بخواند و در آنها نیندیشد.


 
comment نظرات ()